Ter Štegen prihvatio pozajmicu: Napušta Barselonu, ali ostaje u Kataloniji

16.01.2026. | 21:16

Mark-Andre Ter Štegen ipak je odlučio da napusti Barselonu na šest mjeseci i ode na pozajmicu u Đironu.

Njemački golman, koji je nekim potezima i izjavama sam sebi odsjekao granu na kojoj stoji u Barseloni, uvidio je poslije meča Kupa Kralja protiv Rasinga da nema mjesta u ekipi Hansija Flika i odlučio da promijeni ploču.

Prihvatio je pozajmicu u Đironu, ali do završnog čina nije još uvijek došlo jer se klubovi dogovaraju oko plate. Na kraju će biti, kažu španski mediji, epilog da 80 odsto od plate snosi Barselona, a 20 odsto Đirona.

Ter Štegen je 423 puta branio gol Barselone, bio je i kapiten tima, ali su problemi nastali posle kidanja ligamenata kolena u septembru 2024. godine. Bio je operisan, vratio se u maju na teren, a onda je od avgusta bio na bolovanju zbog povrede leđa.

Uz to je odbijao da ode na listu povrijeđenih igrača i time umanji svoja primanja, pa su u Barseloni već odlučili da ga na kraju sezone i prodaju, s obzirom da ima važeći ugovor do juna 2028. godine.