”Tanka” partija crveno-plavih: Borac poražen u Ljubuškom

24.09.2022. | 20:50

Očekivala se neizvjesnija utakmica, ali je neizvjesnost ipak izostala – rukometaši Borca su prilično lako poraženi od Izviđača, rezultatom 36:29, u derbiju trećeg premijerligaškog kola.

Igračima Mirka Mikića ovo je drugi poraz u šampionatu (izgubili od Leotara 23:22), dok su ”skauti” upisali drugu pobjedu u isto toliko odigranih utakmica (savladali Slogu 32:31).

Mnogo bolje je djelovala domaća ekipa cijelim tokom utakmice, došavši do plus tri u osmom minutu (4:1), zatim do prednosti od četiri gola na isteku 12. minuta (8:4), dok je maksimalan plus u prvom dijelu od šest golova, koliko je bilo i prilikom odlaska na odmor (20:24), stekla u par navrata.

Polovinom drugog poluvremena, ”skauti” su došli i do maksimalnih plus 9 (29:20), prethodno postigavši dva gola i odbranivši jedan napad uz dva igrača manje u polju, piše portal “Borac Sport”.

U narednom kolu, Borac će 1. oktobra u dvorani ”Centar” ugostiti Vogošću.