Svjetsko prvenstvo ulazi u samu završnicu: Portugalci u finalu nakon penala

01.10.2021. | 11:28

Futsal selekcija Portugalije plasirala se u Kaunasu u finale Svjetskog prvenstva, pošto je nakon penala savladala Kazahstan (1:1; 1:1; 4:3).

Portugalija je poveo preko Panija u 23. minutu, a Kazahstan je u posljednjem minutu meča izjednačio golom Daurena Nurgožina.

Daglas Žunior je u drugom minutu produžetka doveo Kazahstan u prednost, dok je Bruno Koeljo minut prije kraja produžetka odveo meč u penal seriju.

Futsaleri Kazahstana promašili su u prvoj i petoj seriji, dok je portugalska selekcija jedino u trećoj seriji bila neprecizna.

Gol za prvo finale Portugalije na Svjetskom prvenstvu postigao je Tijago Brito u petoj seriji.

Meč za treće mjesto u nedelju će igrati Brazil i Kazahstan, dok će Argentina (aktuelni svjetski prvaci) i Portugalije istog dana od 19.00 igrati finale Svjetskog prvenstva u Litvaniji.