Svesrpski kup za rukometaše: Borac m:tel prvi finalista

23.12.2023. | 18:35

Rukometaši Borca m:tel plasirali su se u finale Svesrpskog kupa.

Banjalučani su u polufinalu odigranom u Lazarevcu savladali Leotar 34:30 (17:15).

Na samom početku tim iz Trebinja je poveo preko Dimitrijevića, a potom je uzvratio Hadžić za 1:1. Prvu opipljivu prednost Banjalučani su imali u 21. minutu kada je na semaforu pisalo 13:8. Pet minuta kasnije opet je bilo “plus pet”, 15:10 kada su se raspucali Đurđević, Hadžić i Zalevski. Ipak, na odmor otišlo sa prednošću “crveno-plavih”, 17:15, prethodno je Stanković na isteku regularnog vremena pogodio sa linije sedam metara.

U nastavku su Banjalučani bili kudikamo bolji i u dva navrata su imali sedam golova viška (26:19, 33:26). Na kraju su slavili sa više nego zasluženih 34:30. U pobjedničkom timu Đurđević i Zalevski su dali po osam golova, osam odbrana imao je Grahovac. Kod poražene ekipe Stanković je dao osam pogodaka.

Protivnik Borcu u finalu biće bolji iz duela Vojvodina – Dinamo koji počinje u 18 časova.Finale je sutra (nedjelja) od 18 časova, a od 15.30 igra se žensko finale Borac – Jagodina.

Oznake: Borac, Lazarevac, Leotar