Švajcarska se jedva izvukla i spriječila pobjedu Bjelorusije

15.10.2023. | 20:17

Fudbalske reprezentacije Švajcarske i Bjelorusije remizirali su u kvalifikacionom meču za Evropsko prvenstvo 3:3 (1:0).

Švajcarci su ovako značajno ugrozili svoje šanse za plasman na EURO koji je već bio viđen. Sada do kraja kvalifikacija imaju tri meča, od čega dva gostovanja direktnim konkurentima Izraelu i Rumuniji.

Poveli su Švajcarci u 28. minutu golom Đerdana Šaćirija, i tada je malo ko pomislio da bi meč mogao da dobije nevjerovatnu dramu na kraju.

Izjednačenje je donio krilni fudbaler Astane Maks Ebong u 61. minutu, da bi potpun preokret, bar na u tom trenutku, donijeli golovi Denisa Poljakova u 69. i Dmitrija Antilevskog u 84. minutu.

Ipak, Švajcarci do kraja meča uspijevaju da se vrate. Prvo je defanzivac Manuel Akandži iskoristio Šaćirijev centaršut i smanjio zaostatak u 89. minutu, a potom je napadač Barnlija Zeki Amduni postigao izjednačujući pogodak.