Superliga Srbije: Zvezda danas gostuje u Ivanjici, Partizan dočekuje Radnički

11.04.2021. | 08:15

U Srbiji se ovog vikenda igra 31. kolo Superlige, u kom će Crvena zvezda, nakon pobjede u vječitom derbiju, gostovati kod Javora, dok će Partizan ugostiti niški Radnički.

U subotnje tri utakmice su viđena samo tri gola. Čukarički i TSC su u tvrdoj utakmici odigrali bez golova, lučanska Mladost je sa 1:0 slavila na svom terenu protiv Spartaka, pogotkom iskusnog Milana Bojovića, kome je to bio peti gol u posljednje tri utakmice, dok su Voždovac i novosadski Proleter odigrali 1:1.

Saša Hajdin je u 20. minutu doveo Beograđane u vođstvo, ali je bod Proleteru donio sa bijele tačke Stefan Tomović u 58. minutu.

Lider na tabeli i, najvjerovatnije, novi-stari šampion, Crvena zvezda ide u goste u Ivanjicu, gdje će pokušati da zadrži oreol nepobjedivosti, te da produži niz bez poraza, koji je ne samo sačuvala protiv Partizana, nego i ostvarila najslađu pobjedu.

Crno-bijeli su svjesni da 12 bodova teško da mogu da stignu do kraja sezone, tako da će Aleksandar Stanojević samo nastaviti da uigrava ekipu za iskušenja koja će ih sačekati na ljeto u evropskim kvalifikacijama.

Niz od 19 uzastopnih pobjeda pod vođstvom Stanojevića u prvenstvu i Kupu, prekinut je u vječitom derbiju, a početak novog niza najavljuju iz tabora vicešampiona već protiv Radničkog.

Vječiti rivali će jedini na teren danas, dok će preostale utakmice biti odigrane u ponedjeljak.