Sudije suspendovane: Fudbalska utakmica produžena čak 42 minuta

16.03.2023. | 15:20

Fudbalski savez Bolivije suspendovao je šestoricu sudija meča tamošnjeg šampionata jer su utakmicu produžili za čak 42 minuta.

AFP navodi da je ekipa Palmaflor u ponedjeljak pobijedio Bluming rezultatom 3:2, a duel u gradu Čapare po jakoj kiši trajala je 132 minute!

Glavni sudija Hulio Gutijeres produžio je meč za čak 42 minuta zbog dugačkog VAR pregleda videa drugog pogotka Palmaflora i tuče koja je uslijedila poslije dva crvena kartona koja su pokazana igračima gostujuće ekipe.

Bluming se oglasio na Tviteru i naveo da su sudije izložile igrače tima velikom riziku od povreda zbog “previše produžetka”.

Jedan od direktora Palmaflora je bivši bolivijski predsednik Evo Morales, koji je na društvenim mrežama napisao da je njegov tim pobjedio uprkos “sumnjivim sudijama”.

Morales je bio predsjednik Bolivije od 2006. do 2019. godine, a klub na čijem je čelu je ove godine ušao u Prvu ligu.