
Stanković o klupi Srbije: Još je rano da budem selektor
15.10.2025. | 10:33Iz najužeg kruga kandidata za novog selektora fudbalske reprezentacije Srbije jedan čovjek je sam povukao svoje ime – Dejan Stanković.
Legendarni as, dugogodišnji kapiten Orlova, danas trenera Spartaka iz Moskve, u intervjuu za Kurir poručio je da ima veliku želju da bude selektor reprezentacije Srbije, ali jednog dana. Ne sada.
– San mi je da vodim Srbiju pred 50.000 ljudi na Marakani uz ‘Bože pravde’, ali još je rano za to – naglasio je Stanković.
I nastavio u tom tonu:
– Prije svega, logično je da se pominjem u medijima kad se govori o toj funkciji, trener sam, je l’ tako? Međutim, trenutno sebe doživljavam kao trenera, rano je još za funkciju selektora. Svaki srpski trener mašta o tome, pa i ja. Jednog dana ću sigurno to da doživim, ali sada imam ugovor u klubu – stavio je Stanković tačku na licitacije oko funkcije selektora kada je on u pitanju.
Osvrnuo se Stanković na to što u ruskim medijima se konstantno traži otkaz za njega u Spartaku.
– Isto to može da se dogodi Kristijanu Kivuu u Interu, Igoru Tudoru, Simoneu Inzagiju… To je normalno. Problem je samo što o mojoj smeni po medijima pričaju anonimusi. Niko ne zna ko su ti ljudi. Za njih volim da kažem da su to ‘no nejm ljudi’. A da se bojim vrabaca, nosio bih praćku u džepu. Oni me neće smijeniti sigurno. Zna se kod koga je i nož i pogača. Ali da budem otvoren do kraja, zaista nemam problem ni sa smjenom. To sam jasno i glasno rekao čelnicima kluba – kaže on.
Srpski trener ističe da sa čelnicima kluba ima odličan odnos.
– Odnos sa upravom Spartaka je fantastičan! S ljudima s kojima sarađujem najbliže imam sjajan odnos. Tu je apsolutno sve u najboljem redu. Neizmerno im hvala na šansi da vodim ovu gromadu od kluba. Kao što je Crvena zvezda. Ovo je rang Reala i Barse u Španiji, Intera, Milana i Juvea u Italiji, Bajerna… S ljudima koji su me ovde doveli ne mogu nikada da imam problem – poručuje on.
Ima objašnjenje Stanković zašto je stalno na meti ruskih medija.
– To što sam stranac jedini je razlog za taj negativan stav ruske javnosti prema meni. Stranac sam u ogromnom klubu, ogromnoj zemlji. Spartak je narodni klub, najpopularniji od osnivanja, kako u Moskvi, tako i u celoj Rusiji. Mnogo je onih koji imaju želju da sapletu Spartak – ističe Dejan Stanković.