Srpski rvači uspješni: Nađ i Nemeš osvojili zlatne medalje na svjetskom prvenstvu

12.09.2022. | 19:50

Reprezentativac Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom Sebastijan Nađ osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 63 kilograma na svjetskom prvenstvu koje se održava u Beogradu, a Mate Nemeš u kategoriji do 67 kilograma.

Nađ je u finalu sa 3:1 pobijedio Lerija Abduladzea iz Gruzije, koji je srebrnu medalju osvojio i na prethodnom prvenstvu svijeta, prenijeli su beogradski mediji.

Nemeš je donio Srbiji četvrtu zlatnu medalju, pošto je u finalu rvanja grčko-rimskim stilom do 67 kilograma pobijedio Iranca Mohamedrezu Geraeija.

Rvači Srbije su do sada osvojili četiri zlatne medalje na ovom šampionatu, pošto su titule prvaka svijeta juče osvojili Ali Arsalan u kategoriji do 72 kilograma i Zurabi Datunašvili u kategoriji do 87 kilograma.