Srpski rvač na krovu svijeta!

10.10.2021. | 20:33

Reprezentativac Srbije u rvanju Zurabi Datunašvili novi je svetski prvak u rvanju grčko-rimsko stilom u kategoriji do 87 kilograma.

Zurab Datunašvili, srpski rvač, osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu. On je u kategoriji do 87 kilograma grčko-rimskim stilom pobijedio Kirila Maskeviča ubjedljivim rezultatom 9:1.

Gruzin koji je izabrao da se takmiči pod zastavom Srbije bio je bolji u obje runde, iako je imao blagi zaostatak na startu. Uslijedila su dva fantastična poteza Zuraba koja su mu donijela devet poena i borba je završena i prije kraja.

Podsjetimo, Zurab Datunašvili je donio Srbiji broznanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, a sada je na Svjetskom prvenstvu stigao do najsjajnijeg odličja.