Srpske odbojkašice poražene od Kine u četiri seta: To neće pokvariti slavlje zbog plasmana na OI

24.09.2023. | 18:03

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije doživjela je poraz koji neće previše boljeti.

Od srpskih odbojkašica bolje su bile Kineskinje u četiri seta 3:1 (23:25, 25:22, 25:14, 25:22).

Uprkos lošem rezultatu, ekipa Đovana Gvidetija slavila je nakon meča zbog činjenice da je već ranije obezbijedila vizu za Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.

Srbiju je predvodila Ana Bejlica sa 22 poena, Minja Popović dodala je 13, a Sara Lozo 11 poena.

U ekipi Kine najefikasnija sa 22 poena bila je Li Jingjing.

Srbija je kvalifikacije za Olimpijske igre završila sa učinkom od pet pobjeda i dva poraza, na drugom mjestu na tabeli.

Jedina bolja ekipa jeste Dominikanska Republika koja ima šest pobijeda i samo jednu izgubljenu utakmicu.

Oznake: Odbojka, Srbija