Srebro u okviru Evropa kupa: Elvedina osvojila prvu medalju za BiH

18.02.2023. | 12:51

Najbolja bh. skijašica osvojila srebrenu medalju na utrci spusta u okviru Evropa kupa.

Elvedina Muzaferija danas je oduševila sportsku javnost u BiH osvojivši srebrnu medalju na utrci spusta u okviru Evropa kupa koja se vozila u Švajcarskoj (Crans-Montana).

Najbolja bh. skijašica se nakon završenog takmičenja našla prvi put i na pobjedničkom postolju. U izjavi za UNU, Muzaferija je kazala da je presretna što je baš ona osvojila prvu medalju za BiH.

“Upravo sam došla u hotel nakon proglašenja pobjednika. Ovo je prva medalja za BiH na Evropa kupu i veoma sam sretna i ponosna da sam ja ostvarila ovaj rezultat. Sutra vozimo opet utrku spusta i nadam se da ću ostvariti isti ili bolji rezultat. Međutim, neću sebi praviti pritisak. Skijaću kako znam i nadam se da će biti dovoljno. Hvala svima na podršci”, rekla je.

Inače, Muzaferija je utrku okončala s vremenom 1:11,88, a za pobjednicom Nadine Fest iz Austrije je na kraju zaostala samo dvije stotinke. Trećeplasirana Stephanie Jenal iz Švajcarske je kasnila čak 0,64 sekunde.