Srbin uspješno startovao u Akapulku: Lajović nakon velike borbe savladao Kordu

22.02.2022. | 08:10

Srpski teniser Dušan Lajović uspješno je startovao na ATP turniru u Akapulku, pošto je nakon velike borbe i maratona savladao Sebastijana Kordu.

Lajović je bio na ivici ponora, ali je uspio da preokrene i trijumfuje rezultatom 6:4, 4:6, 7:5.

Dušan je zabilježio pobjedu nakon dva poraza i ona će mu mnogo značiti na planu samopouzdanja, ne samo što je izbacio 40. igrača svijeta, već i zbog načina na koji je do iste došao.

Srpski reprezentativac je dobio prvi set, a onda uspio da se bolje snađe u festivalu brejkova, iako je Korda bio bliži plasmanu u narednu rundu.

Mladi Amerikanac je uzvratio istom mjerom u drugom setu, a onda i imao ogromnu šansu u odlučujućem, kada je vodio 2:5. Servirao je za trijumf, ali je uslijedila izuzetna serija Lajovića od četiri gema i veliko slavlje.

Duci je posao završio za skoro tri sata i sada ga očekuje okršaj sa pobjednikom meča Tomi Pol – Mateo Beretini.

Turnir u Akapulku igra se za nagradni fond od 1.678.065, a titulu brani Aleksander Zverev.