Srbin slavio nakon sat i 36 minuta igre: Lajović u četvrtfinalu turnira u Buenos Ajresu

14.02.2024. | 21:37

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Buenos Ajresu.

Lajović je u osmini finala slavio protiv Alehandra Tabila nakon tri odigrana seta i sat i 36 minuta igre. Na kraju je rezultat bio 6:4, 1:6, 6:1.

Najveća borba vođena je u prvom setu. Lajović je došao do prilika za brejk u trećem gemu i iskoristio je drugu. Spasio je dvije brejk lopte u sedmom gemu nakon čega je bez mnogo muke završio posao u prvom dijelu meča.

Tabilo je dominirao u drugom gemu, Tabilo je napravio dva brejka i prepustio Lajoviću samo jedan gem i tako uveo duel u treći set.

U trećem setu je Lajović uzvratio istom mjerom. Napravio je brejk već u drugom gemu, bio odličan na svojim servisima, a dodao je u šestom gemu još jedan brejk za vođstvo 5:1.

Tabilo je nasnažniji otpor u trećem setu pružio u posljednjem gemu, spasio je dve meč lopte, a treća je bila sreća za Lajovića.

Lajoviću će rival u borbi za polufinale biti bolji iz meča u kome se sastaju Fakundo Dijaz Akosta i Fransisko Serundolo.