Srbin pružio dobru partiju: Bogdanović odličan, ali to je bilo nedovoljno za pobjedu Atlante VIDEO

02.03.2022. | 08:26

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović odigrao je odličan meč, u porazu Atlanta Hoksa od Boston Seltiksa 98:107.

Bogdanović je za 36 minuta na parketu protiv Bostona postigao 25 poena. Dodao je četiri skoka, tri asistencije i ukradenu loptu. Šutirao je 7/7 za dva, 3/9 za tri i 2/2 sa linije za slobodna bacanja.

Efikasniji od njega u redovima Hoksa bio je samo Tre Jang. Jang je ubacio 31 poen, dok je dvocifren bio i Galinari sa 12 poena.

Hoksi su imali +9 poslije prve četvrtine, imali su i najvećih +17 u drugoj dionici, a na poluvrijeme su otišli sa +14. Najvećih +17 imali su i na startu treće četvrtine, ali je onda krenuo potop.

Postigli su samo 13 poena u trećoj četvrtini i izgubili su je 31:13, pa su Seltiksi predvođeni Tejtumom preokrenuli.

Tejtum je bio najbolji na meču sa 33 poena, osam skokova i sedam asistencija. Derik Vajt i Grent Vilijams ubacili su po 18, Smart je dodao 16 poena.

Seltiksi su na skoru 37-27 i na šestom su mjestu. Hoksi su na desetom mjestu sa skorom 29-32 i imaju jednu pobjedu više od Vizardsa koji su na 11. mjestu.