Srbin i Hrvat na žestokom udaru Nijemaca: “Ovo je smiješno, ne mogu vjerovati”

21.02.2024. | 10:56

Iza prve utakmice osmine finala Lige šampiona između PSV-a i Borussije Dortmund koja je sinoć odigrana u Eindhovenu ostali su repovi. Utakmicu je obilježio jedanaesterac preko kojeg su u Holanđani stigli do konačnih 1:1.

Riječ je o situaciji iz 56. minute utakmice kada su u duelu bili Mats Hummels i Malik Tillman, a srpski sudac Srđan Jovanović pokazao je na bijelu točku. Zanimljivo je i kako je u VAR sobi u Eindhovenu bio Hrvat, Ivan Bebek.

“Koliko smiješan penal protiv nas. Ponovno. Ne mogu da vjerujem da s VAR tehnologijom može biti odluke poput one danas ili protiv Chelseaja, PSG-a”, poručio je njemački defanzivac nakon utakmice na društvenoj mreži X.

Dortmud u šoku

Zanimljivo je kako Hummels nije u izjavi nakon utakmice ni blizu bio tako direktan i oštar, kao kasnije na društvenim mrežama. “Vidio sam borbeni Eindhoven. Trebali smo imati više mirnoće. Ponijela nas je uzavrela atmosfera. Nismo bili dobri s loptom. U revanšu trebamo igrati bolje s loptom”, rekao je Hummels.

O spornoj situaciji oglasio se i službeni profil Borussije Dortmund. Spomenutu sudačku odluku komentirao je s deset upitnika, što je dovoljan znak što o njoj zapravo misli, prenosi Dnevno.

Borussia je inače u samoj utakmici povela praktički iz prve prilike u 24. minuti. Marcel Sabitzer je uposlio Donyella Malena koji je pucao, a lopta je pogodila Sergina Desta i malo promijenila smjer završivši ispod grede. PSV je ipak izjednačio u 56. minuti golom Luuka de Jonga iz ranije spomenutog spornog kaznenog udarca.

Spornu situaciju možete pogledati OVDJE.