Srbin dominira! Novi rekord Nikole Jokića u pobjedi Denvera nad Indijanom

16.03.2021. | 07:22

Nikola Jokić je novim dvostrukim dvocifrenim učinkom predvodio Denver u ubjedljivijoj pobjedi nad Indijanom sa 121:106 (32:32, 33:24, 22:35, 34:15).

Iako na početku meča Jokić nije bio najprecizniji, utakmicu je završio kao najefikasniji igrač sa 32 poena uz 14 skokova, pet asistencija uz četiri ukradene lopte. Time je ostvario 35. dabl-dabl u sezoni a to mu je i 227. utakmica sa dvocifrenim učinkom čime je izjednačio dosadašnji rekord legendarnog centra Dikembea Mutomba.

Iako nisu dobro počeli meč košarkaši Denvera su u završnici prvog poluvremena uspjeli da pojačaju tempo i dođu do dvocifrene razlike 57:37 koju je Indijana u samom finišu ipak smanjila na devet poena.

U nastavku su gosti pokušali da se vrate u meč ali su uspjeli samo da smanje prednost domaćina jer se u završnici meča opet razigrao Jokić koji je u završnih pet i po minuta ubacio devet poena, objavio je RTS.

U timu pobjednika uz Jokića dvocifreni su sa po 20 pena bili Porter i Barton , a Džamal Mari i Džamajhal Grin dodali su još po 16 poena.

Kod gostiju Malkolm Brogon je imao 24 poena, Džastin Holidej je upisao 19, a Karis Levert 17 poena. Domantas Sabonis stao je na samo 10 poena, ali uz 10 asistencija i devet skokova.