Srbija ubjedljiva protiv Hrvatske: Odbojkašice ostvarile treću pobjedu u Ligi nacija

18.06.2023. | 08:39

Odbojkašice Srbije pobijedile su Hrvatsku sa 3:1 (25:16, 25:11, 23:25, 25:17) u drugoj sedmici Lige nacija u Braziliji.

Izabranice Đovanija Gvidetija opravdale su ulogu favorita i zasluženo su trijumfovale. Naša reprezentacija je dominirala u prva dva seta.

U trećem je uslijedio mali pad koji su rivalke iskoristile i smanjile rezultat na 2:1. Ipak, brzo se Srbija vratila na nivo igre iz prva dva seta i rutinski dobila četvrti dio meča.

Srpsku selekciju je do pobjede predvodila Sara Lozo sa 26 poena, Ana Bjelica je brojala do 21. Na drugoj strani najbolja je bila Lucija Mlinar sa 11, dok je Martina Šamadan upisala 10 poena.

Srbija je drugu sedmicu takmičenja završila sa tri pobjede protiv Japana, Tajlanda i Hrvatske, i jednim minimalnim porazom od domaćina turnira, Brazila.

Odbojkašice će u Suvonu (27. jun – 2. jul) igrati protiv Kine, Nemačke, Dominikanske Republike i Bugarske. U Koreji će pored domaćina još igrati SAD i Poljska. Srbija u takmičenju po grupama neće igrati protiv Italije, Holandije i Koreje.

Podsjetimo, Srbija posle osam odigranih utakmica zauzima deveto mjesto na tabeli sa učinkom 3-5.