Srbija šesta na svijetu: “Delfini” se porazom oprostili od prvenstva

17.02.2024. | 15:13

Vateplolisti Srbije poraženi su od Grčke u meču za 5. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Grčka je savladala Delfine sa 15:11.

Tako je Srbija porazom završila još jedno veliko takmičenje, ali je uspjela u glavnom cilju i izbrorila je plasman na Olimpijske igre u Parizu.

Već nakon prve četvrtine je bilo jasno da Srbiju čeka težak zadatak jer je Grrčka taj period meča dobila s 5:2. Do poluvremena je protivnik Delfina čuvao prednost od tri gola (3:3 druga četvrtina).

Srbija se u trećem periodu vratila u igru (4:2) i činilo se da mogu do preokreta, ali nisu imala snage da u potpunosti preokrenu rezultat. Grčka je posljednji period meča dobila s 5:2.

Srbija je prethodno u meču za plasman od petog do osmog mjesta pobijedila Mađarsku sa 11:10, dok su Grci pobijedili Crnu Goru sa 14:13.

Oznake: Grčka, Srbija, Vaterpolo