
Srbija savladala Andoru: “Orlovi” ostali u trci za Mundijal
14.10.2025. | 22:50Fudbaleri Srbije pobijedili su večeras u gostima Andoru u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, samo tri dana nakon poraza od Albanije u Leskovcu i odlaska selektora Dragana Stojkovića nakon četiri ipo godine.
“Orlovi” su slavili u Andori nakon preokreta konačnim rezultatom 3:1.
Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala vrlo nervozan meč u Andori, ali je, i protiv jednog od najslabijih timova svijeta, ipak upisala pobjedu i zadržala šanse da se plasira na Mundijal. Na kraju je, uprkos primljenom golu sa gotovo pola terena, uslijedio preokret.
Vidjelo se od samog početka na novom stadionu u Andori da naš tim igra u grču. Privremeni selektor Bata Mirković napravio je tri promjene u odnosu na meč protiv Albanije i poraz od prije tri dana u Leskovcu, a rezultat je došao tek u drugom poluvremenu.
Prva je do gola došla reprezentacija Andore, pošto je Stanković izgubio loptu na sredini terena, Lopet vidio da je golman Petrović bio van gola i poslao raketu preko njega – šok za naš tim.
Izjednačenje je uslijedilo poslije dva minuta – karambol u kaznenom prostoru iskoristio je Garsija koji je zatresao sopstvenu mrežu. Do poluvremena Srbija nije uputila šut u okvir gola…
U nastavku meča, naš tim izgledao je donekle bolje i svježije, pa je gol u 54. minutu, koji je postigao Dušan Vlahović, svakako unio olakšanje. Filip Kostić uputio je centaršut sa lijeve strane, a Vlahović se „poklonio“ i donio preokret.
Srbija je držala teren tokom cijelog drugog poluvremena i do kraja duela uspjela samo da poveća trijumf. Igrao se 76. minut kada je napravljena glupost u kaznenom prostoru Andore – protivnički igrač udario je Aleksandra Mitrovića, a poslije VAR provjere dosuđen je penal. Mitrović je preuzeo odgovornost i pogodio, piše Telegraf.
Do kraja meča vidjeli smo i stativu Vlahovića, ali ono što je najvažnije – upisana su tri boda i pobjeda. Sada smo na bod od Albanije, koja je druga, dok se Engleska, poslije pobjede protiv Letonije 5:0, plasirala na Mundijal.