Srbija povela protiv Čilea: Krajinović nakon velike borbe savladao Tabila na ATP kupu

03.01.2022. | 10:17

Tim Srbije je poveo protiv Čilea sa 1:0 u susretu 2. kola A grupe na ATP kupu u Sidneju.

Filip Krajinović je u duelu sa 139. igračem svijeta Alehandrom Tabilom slavio pobjedu od 6:4, 3:6, 7:6 (5).

Teniseru iz Sombora, 42. na svjetskoj listi za to je trebalo ukupno 145 minuta na terenu.

Jasno je bilo od početka meča u “Kudos bank” areni da je Krajinović favorit. Tabilo, koji je ljevoruk, dobro je počeo meč, odolijevao je u prvih šest gemova, ali je onda srpski teniser dodao gas.

Napravio je seriju od osam uzastopnih poena, došao do brejka u sedmom i potvrde istog u osmom gemu za 5:3.

Uspio je Tabilo da smanji na 5:4, da bi Krajinović poslije 40 minuta igre zapečatio prvi set, 6:4.

Nastavio je Krajinović sa dobrom igrom, odmah na startu drugog seta je napravio brejk.

Iskoristio je pad u igri protivnika da dođe do prednosti od 2:0.

Međutim, nije se ni Tabilo predavao tako lako – naprotiv, u četvrtom gemu je iskorostio prvu priliku da vrati brejk i dođe do 2:2.

Popustio je Filip, Čileanac je došao do 2:5, a potom je poslije 41 minuta igre uzeo i set sa 6:3.

Činilo se da je u pitanju veliki pad, posebno kada je Tabilo odmah načinio brejk početkom seta odluke i poveo sa 1:0.

Međutim, “otkočio” je Krajinović igru, odmah načinio ribrejk, potom je poveo sa 3:1.

Tabilo je uspio da odmah vrati brejk, smanji na 3:2, a potom i izjednači na 3:3.

Krajinović je dobio servis gem s nulom za 4:3, a onda u narednom ne koristi brejk loptu (4:4).

Na 5:5, Krajinović je uspio da spasi brejk loptu, povede sa 6:5, ali je Čileanac odolio i stigao do taj-brejka.

Tu je srpski teniser imao 6:2, pa je Čileanac smanjio do 6:5, ali je volej udarcem Krajinović uspio da završi meč.

U drugom singlu dana sastaju se Dušan Lajović i Kristijan Garin.