Srbija osvojila prvo zlato u Tokiju: Milica Mandić drugi put na olimpijskom tronu

27.07.2021. | 14:48

Prvo zlato za Srbiju u Tokiju! Reprezentativka Srbije u tekvondou Milica Mandić ponovo je postala olimpijska šampionka!

Milica je u finalu olimpijskog turnira u kategoriji 67+ kilograma savladala sjajnu Dabin Li iz Južne Koreje i osvojila zlatnu medalju na OI u Tokiju.

Olimpijska šampionka iz Londona 2012. godine ispisala je istoriju srpskog sporta, pošto je postala jedini sportista sa dva osvojena zlata na Olimpijskim igrama.

Srbija je do sada osvojila tri medalje u Tokiju. Nakon srebra koje je osvojio strijelac Damir Mikec i bronze tekvondiskinje Tijane Bogdanović, Milica je donijela i najsjajnije odličje u riznicu srpskog olimpijskog tima.