Srbija ostala bez predstavnika u Monte Karlu: Đere izgubio od Cicipasa

14.04.2022. | 15:23

Grčki teniser Stefanos Cicipas savladao je Lasla Đerea u osmini finala Mastersa u Monte Karlu.

Peti igrač svijeta je slavio i u trećem međusobnom duelu, rezultatom 7:5, 7:6(1).

Cicipas će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Dijega Švarcmana i Lorenca Musetija.

Prvi set je bio relativno miran do samog finiša ovog perioda, Đere je jedinu brejk loptu imao u trećem gemu, da bi prvu Cicipasovu, ujednu i set, u 10. gemu, uspio da spasi.

Nažalost, Grk je u 12. stigao do nove, koju je iskoristio i poslije skoro sat vremena poveo u ovom duelu.

Drugi set je bio sličan, Laslo je opet u trećem gemu imao brejk priliku, koju ni ovoga puta nije iskoristio.

Za razliku od prvog, ovoga puta šansi za brejk više nije bilo, te je pobjednik drugog seta morao da bude odlučen poslije taj-brejka.

Cicipas je sa dva brza mini-brejka poveo u odlučujućem gemu, prednost je uvećao, sačuvao i na kraju slavio.

Podsjetimo, Grk je branilac trofeja u Kneževini.