Srbi polovični u Melburnu: Lajović poslao Fučoviča kući, kraj za Đerea

17.01.2022. | 07:29

Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Australijan opena. On je poslije maratonske borbe u pet setova savladao Mađara Martona Fučoviča sa 6:3, 4:6, 6:1, 6:7 (6), 6:1.

Srpskog tenisera u narednoj rundi čeka duel sa talentovanim Špancem Karlosom Alkarasom.

Lajović je sjajno otvorio meč i moćnim udarcima stigao do dva brejka koji su mu donijeli prvi set.

Mađar uzvraća u drugom ranim brejkom za 3:1, koji lako uspijeva da odbrani sigurnim servisom.

U trećem setu Lajović opet preuzima primat i opet sa dva brejka vraća prednost, nakon čega je uslijedio dramatičan četvrti set.

Poslije brejka na brejk, Lajović sprečava novi, potom spasava i set loptu, a onda sam propušta brejk priliku.

Uslijedio je taj-brejk u kojem Srbin ispušta 3:1, pa Fučovič stiže do izjednačenja u setovima.

Iako nakon ovakvog raspleta uglavnom igrač koji izgubi taj-brejk mentalno padne, to nije bio slučaj sa Lajovićem.

Naprotiv, odigrao je furiozno peti set i bukvalno počistio Mađara koji je tokom višednevne sage Novaka Đokovića bio protiv njegovog nastupa na AO.

Za razliku od Lajovića, Laslo Đere je svoje učešće na ovogodišnjem turniru u Melburnu okončao već na startu. Četvrti reket Srbije je poslije takođe troipočasnovne borbe poražen od Denisa Šapovalova 3:1, po setovima 7:6, 6:4, 3:6, 7:6. Pružio je Đere veliki otpor kanadskom teniseru, pokazao mu zube, ali će i pored časnog poraza imati za čime da žali, jer je utisak da mu nije mnogo falilo za plasman u narednu rundu.

Kasnije u toku dana će od srpskih predstavnika nastupiti još Nikola Milojević i Miomir Kecmanović, dok Filipa Krajinovića na terenu očekujemo u utorak.