Sramota Orlića za kraj kvalifikacija: Samo bod protiv Farskih Ostrva

07.06.2022. | 20:01

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije posljednji meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrala je samo neriješeno u gostima protiv vršnjaka sa Farskih Ostrva 1:1.

Ovaj, izrazito neuspješan kvalifikacioni ciklus, nekada uspješne reprezentacije, ostaće upamćen, u moru negativnosti, po tome da u dva meča nijednom nisu pobijeđena Farska Ostrva.

Ni novi selektor Goran Plavi Stevanović nije uspio da promijeni gubitnički narativ ove selekcije. U grupi sa pomenutim Faranima, Jermenima i Makedoncima, ostvarene su samo tri pobjede i tri remija, dok su Francuska i Ukrajina bile apsolutno nedodirljive.

Čak Orlići mogu da budu zadovoljniji remijem, jer su gubili od 55. minuta i gola Nilsena. Izjednačenje i bod donio je fudbaler niškog Radničkog Stefan Mitrović golom u 77. minutu, samo pet minuta pošto je zamijenio Ivana Ilića.

S obzirom da mu je ovo tek druga utakmica na klupi mladog nacionalnog tima pravi mandat Gorana Stevanovića počinje od novog ciklusa. Ali nema sumnje, čeka ga ogroman posao.