Španovićeva prva na turniru Dijamantske lige u Stokholmu: Srpkinja ostvarila najbolji skok sezone

04.07.2021. | 18:21

Najbolja srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je prvo mjesto na turniru Dijamantske lige u Stokholmu, ostvarivši najbolji rezultat sezone od 6,88.

Ivana je u prvom skoku ostvarila daljinu 6,54 metra i zauzela prvo mjesto ispred Malajke Miambo.

Poslije druge serije srpska atletičarka je pala na treće mjesto pošto su Kadi Sanja iz Švedske sa 6,60 metara i Polina Lukjanenkova iz Ukrajine sa 6,55 ostvarile bolje rezultate.

Ivana je u narednoj seriji skočila 6,72 i time izbila na drugo mjesto pošto je u međuvremenu Malajke Miambo skočila 7,02.

Konačno, u odlučujućoj seriji, kada se rješavalo pitanje pobjednika skočila je 6,88 metara u konkurenciji tri najbolje takmičarke i zauzela prvo mjesto, prenose beogradski mediji.