Slovaci u šoku: Golman odbranio penal, pa postigao komičan autogol VIDEO

23.06.2021. | 18:51

Golman reprezentacije Slovačke Martin Dubravka je u utakmici protiv Španije postigao najkomičniji autogol u istoriji Evra.

Igrala se 30. minuta susreta trećeg kola grupe E u Sevilji kada je krilni napadač Španije Pablo Sarabia šutirao sa 20 metara i pogodio prečku.
Lopta je otišla visoko i padala je pred sami gol. Dubravka je pokušao izbiti loptu u korner, ali je katastrofalno pogriješio i proslijedio je u svoj gol.

Zanimljivo, Dubravka je fenomenalno branio do tog trenutka, a čak je odbranio i penal Alvaru Morati.
Trenutno je poluvrijeme na ovom meču, a Španci vode sa 2:0. Drugi pogodak postigao je Laporte u sudijskoj nadoknadi vremena.