Slavlje domaćina: Rudar Prijedor savladao Radnik

25.09.2021. | 17:05

Fudbaleri Rudar Prijedor pobijedili su na Gradskom stadionu ekipu Radnika rezultatom 2:0 u okviru 11. kola m:tel Premijer lige BiH i ovim trijumfom probili se na osmo mjesto na tabeli.

Gosti su bili bolji na otvaranju utakmice te su propustili dvije solidne šanse, ali sredinom prvog poluvremena Rudar je došao u vođstvo golom Mandića na asistenciju Santosa.

Mogao je Rudar do odlaska na odmor potopiti goste, ali je Hodžić prvo zaustavio udarac Marića, dok je Jakupović šutirao kraj gola nakon što mu je odbijena lopta došla pravo u noge. Ostalo je 1:0 u prvom poluvremenu.

I u nastavku su domaći bili opasniji, a u 57. minuti udvostručili su prednost autogolom Ristanovića.

Do kraja utakmice Radnik nije uspio uzvratiti, dok je Rudar mogao i do trećeg gola, ali je Jakupović pogodio stativu. Ostalo je končanih 2:0 za prijedorsku ekipu.

Rudar je ovom pobjedom preskočio Željezničar i Leotar te se sada nalazi na osmom mjestu tabele Premijer lige BiH, dok je Radnik ostao na pretposljednjoj poziciji. Ekipa iz Prijedora u narednom kolu dočekuje Slobodu, dok Radnik gostuje Leotaru.