Slavlje Borca nakon dramatičnog meča: Banjalučani na korak od polufinala ABA lige 2

19.04.2021. | 14:08

Košarkaši Borca nalaze se na korak od plasmana u polufinale ABA lige 2 nakon što su danas u Podgorici koja je domaćin završnice, poveli u četvrtfinalnoj seriji sa 1:0 protiv ekipe Podgorice.

Banjalučani su slavili nakon dramatičnog meča sa 90:86 , a priliku da ovjere polufinale imaće u srijedu kada je na programu drugi susret ovih rivala (odlučuje koš razlika).

Nakon izjednačenog prvog perioda (20:19), u drugom su puleni Dragana Nikolića zaigrali mnogo bolje. Sredinom druge četvrtine su ubrazili u brzinu više.

Prednost se povećavača iz minuta u minut, a do najveće razlike stigli su u 18. minuti kada je na semafori stajalo 47:35. Ipak, samo finiš je pripao Podgoričanima koji su napravili seriju od 7:0, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 47:42.

U nastavku su domaći nastavili u istom ritmu kako su završili poluvrijeme, te su odmah na početku treće četvrtine prešli u vodstvo (50:47), što je bila serija od 15:0. Tek u četvrtoj minuti Borac je postigao poene u nastavku (49:50). Ipak, Podgoričani su u posljednjih 10 minuta ušli sa vodstvom 67:60.

U posljednjoj dionici Borac je došao do preokreta. U 33. minuti prišao na četiri razlike (69:73), a pet minuta do kraja na svega poen zaostatka (76:77). Banjalučani su ubrzo ponovo poveli (78:77), pa se ušlo u neizvjesnu završnicu u kojoj su na kraju iščupali zasluženu pobjedu. U posljednji minut se ušlo pri rezultatu 89:86, a onda je Simeunović pogodio slobodno bacanje za pobjedu (90:86)

Borac je imao nekoliko raspoloženih igrača. Najefikasniji je bio Đorđe Simeunović sa 20 poena, 16 je dodao Hejden Lesko, a dvocifreni su bili Draško Knežević (14), Nikola Tanasković (11) i Džonatan Dejvis (11)

Revanš susret igra se u srijedu takođe u Podgorici. Tada će Borac morati da sačuva prednost iz prvog susreta. Pobjednik ovog meča u polufinalu će se sastati iz boljeg iz duela Spars – Zlatibor, pišu Nezavisne.