Slavlje Banjalučana: Košarkaši Borca savladali Leotar na startu Lige 6

28.04.2021. | 20:09

Košarkaši Borca pobjedom su otvorili Ligu za prvaka BiH. Banjalučani su na startu Lige 6 u “Boriku” večeras savladali ekipu Leotara sa 92:86.

Izabranici Dragana Nikolića su prvu osjetniju prednost napravili u drugom periodu, a na kraju poluvremena su imali plus sedam (52:45).  Izjednačena igra viđena je i u nastavku. Trebinjci su ipak učinili utakmicom neizvjesnom. Dvije minute prija kraja stigli su na minus četiri (79:83), ali to je bilo sve što su mogli. Poenima Nikole Tanaskovića i Srđana Kočića Borac je osigurao trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Đorđe Simeunović sa 17 poena i 14 skokova. Draško Knežević je dodao 13. Tanasković je ugradio dabl-dabl od 11 poena i 10 skokova, dok su dvocifreni bili i Srđan Kočić (10), Džonatan Dejvis (11) i Nemanja Reljić (10). Kod Leotara se istakao Nikola Đurasović sa 17 poena, a dva manje je dodao Stefan Mijović, pišu Nezavisne.

U narednom kolu Borac bi trebao igrati derbi protiv Igokee koja Ligu 6 otvara sutra protiv Leotara. Sutra igraju i Široki – Spars.