Slavili u gostima! Hrvatski fudbaleri golom Kramarića nosi tri boda iz Jermenije

11.09.2023. | 21:17

Hrvatska fudbalska reprezentacija pobijedila je Jermeniju 0:1 na gostovanju u Jerevanu.

Bio je to meč grupe D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će biti odigrano naredne godine u Njemačkoj, a strijelac jedinog gola za selekciju Zlatka Dalića bio je Andrej Kramarić u 14. minutu.

Lopta je stigla do Kramarića koji je ostao sam na drugoj stativi i zatresao mrežu Jermena.

U prvi mah činilo se da je ofsajd, ali VAR tehnologija je utvrdila da je jermenskog fudbalera lopta dirala i tek onda došla do Kramarića koji je poentirao.

Zanimljivo, ova utakmica bila je nakratko prekinuta u prvom poluvremenu kada je dron sa zastavom Jermenije preletio stadion.

Nakon ove utakmice Hrvatska je prva na tabeli grupe D sa 10 bodova. Toliko ima i drugoplasirana Turska, ali uz meč više.

Jermenija je treća sa sedam bodova, dok je Vels osvojio četiri. Letonija je posljednja u grupi bez bodova, pišu Nezavisne.