Sjajni Krajinović “okrenuo” Kverija za četvrtfinale

16.06.2022. | 22:30

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira serije 500 u Kvinsu, pošto je savladao Sema Kverija u tri seta 4:6, 6:3, 6:4.

Filip je još jednom pokazao da kada hoće, onda i može. I kada je izgubio prvi set 6:4 nije se predavao. U osmom gemu drugog seta dočekao je svoj trenutak.

To je bio tek drugi gem u kojem je došao do brejk lopti. Prvu nije uspio da iskoristi, ali drugu jeste i izjednačio je u setovima. Poslije toga je momentum prešao na njegovu stranu.

Nije dozvolio brejk lopte, a sam se za njih izborio u petom setu trećeg seta. Dvije vezane nije uspio da iskoristi, ali jeste treću i došao do odlučujućeg brejka. Poslije toga rutinski je priveo set kraju za veliku pobjedu i plasman u četvrtfinale.

Tamo ga čeka domaći predstavnik Rajan Peniston.