Sevilja osvojila Ligu Evrope

21.08.2020. | 23:04

Fudbaleri Sevilje u spektakularnom finalu Lige Evrope savladali su Inter 3:2 i stigli do šestog trofeja u prestižnom takmičenju.

Veoma uzbudljiv susret najavio je Lukaku golom iz jedanaesterca u 5. minutu koji je prethodno iznudio u duelu sa Dijegom Karlosom.

Gol u mreži Bona nije poremetio Špance koji su preko De Jonga u 12. minutu izjednačili, a 21 minut kasnije i potpuno preokrenuli rezultat.

Novo izjednačenje režirao je Godin poslije samo dva minuta, a rezultat iz 35. minuta bio je na snazi do finaiša meča.

U 74. minutu Lukaku i Dijego Karlos su zamijenili uloge junaka i tragičara. Fudbaler Sevilje koji je skrivio jedanaesterac na počeku meča šutirao je makazicama, a Lukaku loptu proslijedio u svoju mrežu.

Autogol Belgijanca ispostavio se kao odlučujući, pa je Sevilja popravila rekord čiji je vlasnik i stigla do šestog trofeja u drugom po kvalitetu UEFA takmičenju.

Oznake: Liga Evrope, Sevilja