Seriju trijumfa prekinula Oklahoma: Nikola Jokić nedovoljan Denveru za pobjedu

30.12.2023. | 12:43

Košarkaši Denver Nagetsa, uz odličnog Nikolu Jokića, igrali su posljednjih nedjelja kao u transu i nizali pobjede, ali je poslije šest uzastopnih trijumfa tu seriju prekinula Oklahoma. Tanderi su usred Kolorada slavili u Bol Areni 117:92.

I ovoga puta, najbolji pojedinac Denvera bio je Nikola Jokić koji je upisao dabl-dabl od 19 poena, 10 skokova i 7 asistencija.

Nagetsi su, za razliku od većine prošlih mečeva kada su već tokom prvog poluvremena imali vođstvo, u ovaj meč ušli rezervisano. Jokić je bio raspoložen za igru, ali nije imao adekvatnu podršku sa strane. Iz napada u napat mučio je odbranu rivala, ali je, sa druge strane, tokom meča izgubio čak sedam lopti, što je rival umeo da kazni.

Poslije nešto neizvjesnijeg prvog poluvremena, kada je bilo 54:48 za goste, uslijedila je treća dionica koju su Tanderi dobili 34:20. Od tog momenta bilo je jasno da u ovom duelu Nagetsi više nemaju šta da traže.

Tako, u posljednju četvrtinu Denver je ušao sa zaostatkom od -20 68:88. Uslijedio je posljednji pokušaj da se uhvati kakav-takav rezultatski priključak, alije nalet domaćih “odbila” Oklahoma i na kraju upisala važan trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Gildžus-Aleksander sa 40 poena, a pratio ga je Homgren sa 24 poena. Nagetse je predvodio Nikola Jokić, koji je meč završio sa 19 poena, 10 skokova i sedam asistencija.

U ovom duelu nastupio je i srpski košarkaš Vasa Micić, a za nešto više od 13 minuta imao je 2 poena, 1 skok i 2 asistencije.