Senzacija je kompletirana, Milan je šampion Italije!

22.05.2022. | 20:08

Milan je novi šampion Italije! Rosoneri su do takvog podviga stigli pobjedom na gostovanju Sasuolu od 3:0 čime su zadržali prednost u odnosu na Inter. Malo ko je mogao da pretpostavi da će mladi tim Stefana Piolija uzeti trofej pred početak sezone. Ali, senzacija je sada kompletirana.

Rosoneri su na kraju uspjeli! Iako su se najveće šanse davale Interu, Juventusu i Napoliju, mladi tim Đavola uspio je da se okiti šampionskom krunom, odnosno „skudetom“.

Ovo je prva titula Milaneza poslije čak 11 godina čekanja!

Rosonerima je bilo dovoljno da odigraju neriješeno na gostovanju Sasuolu u posljednjem kolu, ali su oni upisali nova tri boda, sve je bilo riješeno praktično u prvih pola sata.

Olivije Žiru je pogodio u 17. i 32. minutu na asistenciju Rafaela Leaa, a tačku je na dodavanje istog fudbalera stavio Frenk Kesi u 36. minutu.
Uporedo je igrao i Inter protiv Sampdorije i tukao je goste sa 3:0 golovima Ivana Perišića i sa dva gola Hoakina Koree. Međutim, ništa se Nerazuri tu nisu pitali.

Milan je bio bolji ove sezone i stigao je do novog, 19. „skudeta“ u istoriji kluba.

Oznake: FK Milan