Sarajevu tri boda protiv Krupe

21.03.2021. | 17:33

Sarajevo je u 23. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na Koševu savladalo ekipu Krupe sa minimalnih 1:0.

Bordo tim je uz dosta muke došao do tri boda, a pobjednika je odlučio prvijenac mladog Dala Varešanovića.

Prvo poluvrijeme na Koševu nije donijelo lijepu igru. Gosti su odlično stajali u defanzivi, pa nisu domaćim dozvolili gotovo ništa u prvom dijelu.

Krupa je prva prijetila. Rakić u 18. minuti šutira ravno u Kovačevića, a tri minute kasnije Ćivić iz slobodnog udarca šutira pored gola.

Prvu šansu Bordo tim stvara u 37. minuti. Pokušao je Varešanović, lopta ide pravo u ruke Kolaka.

Krupa je brzo uzvratila. Rakić je ponovo u šansi, ali dobro je postavljen Kovačević i na odmor se otišlo bez golova (0:0).

Treba istaći da je Vinko Marinović u prvom poluvremenu morao zbog povreda iz igre izvesti Tina Sušića i Anela Hebibovića.

Krupa prijeti na otvaranju drugog dijela preko Jovića, lopta je pogodila Adukora i nije bilo opasnosti.

Sarajevo brzo uzvraća i u 52. minuti Jasmin Mešanović ne koristi zicer. Kolak mu je skinuo udarac iz odlične pozicije.

Četiri minute kasnije Sarajevo stiže do prvog pogotka u proljetnom dijelu prvenstva. Slobodan Milanović je napravio dosta posla po lijevoj strani, asistirao je za mladog Dala Varešanovića, a ovaj zabija svoj prvi gol u bordo dresu za prednost od 1:0, piše “SportSport.ba“.

Varešanović je potom morao napustiti meč zbog povrede koljena, a Krupa je potom poprilično stisla Bordo tim, no gosti nisu uspjeli stvoriti pravu šansu pred golom Kovačevića.

Ostalo je do kraja susreta 1:0 za Bordo tim koji je tako došao do tri jako bitna boda.