Šampion Italije tone sve dublje: Torino pregazio Napoli, Vanja sačuvao mrežu

07.01.2024. | 18:22

Veliku pobjedu zabilježili su fudbaleri Torina u 19. kolu Serije A, savladali su aktuelnog prvaka Napoli 3:0 i gurnuli ga još dublje na tabeli.

Strijelci za “Bikove” u možda najboljoj partiji sezone bili su Sanabrija u 42. minutu, Vlašić u 53. i Bonđorno u 66.

Za domaći sastav od početka su na terenu bili Vanja Milinković-Savić i Ivan Ilić.

Torino se ovom pobjedom primakao na samo bod od današnjeg rivala koji, kako stvari stoje, prolazi kroz komplikovan period i pod Valterom Macarijem.

Međutim, nisu ni predaleko od četvrte pozicije koja im se čini kao premija nakon vrlo lošeg dosadašnjeg dijela sezone.

Gosti, lišeni pomoći najubojitijeg strijelca Osimena (sa reprezentacijom na Kupu Afričkih nacija), jednostavno nisu isti tim bez njega – to je maksimalno danas iskoristio Torino i potukao goste u svakom pogledu.

Tragičar utakmice bio je rezervista Napolija Paskvale Mazoki koji je ušao u poluvremenu, ali je morao napolje već u 52. minutu zbog direktnog crvenog kartona, nakon što je VAR preinačio blažu kaznu glavngo arbitra za Mazokija.

Najprije mu je pokazao žuti karton zbog starta nad Lazarom međutim bio je to prekršaj za crveni što su iz VAR sobe i sugerisali glavnom sudiji.

Brojčano slabiji, gosti su do kraja bili apsolutno nemoćni da ispariraju raspoloženim igračima Torina

Oznake: Napoli, Seria A, Torino