Šakari Ričardson nova svjetska šampionka na 100 metara

21.08.2023. | 22:45

Američka atletičarka Šakari Ričardson osvojila je zlatnu medalju u trci na 100 metara na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Ričardson je pobedila rezultatom 10,65 sekundi, što je novi rekord svetskih šampionata. Ona nije dobro startovala, ali je pojačala u posljednjih 50 metara i osvojila prvu medalju na velikim takmičenjima.

Srebrnu i bronzanu medalju osvojile su sprinterke sa Jamajke. Šerika Džekson osvojila je srebro rezultatom 10,72 sekunde, a bronzu Šeli-En Frejzer-Prajs rezultatom 10,77 sekundi.

Holovej svjetski šampion u trci na 110 metara s preponama

Američki atletičar Grent Holovej osvojio je zlatnu medalju u trci na 110 metara s preponama. Holovej je pobjijedio rezultatom 12,96 sekundi, što je njegov najbolji rezultat u sezoni.

On je tako osvojio novo zlato u toj disciplini, poslije Dohe 2019. godine i Judžina 2022. godine. Srebrnu medalju je osvojio Hensl Parčment sa Jamajke rezultatom 13,07 sekundi. Amerikanac Danijel Roberts osvojio je bronzu rezultatom 13,09 sekundi.