Rutinska pobjeda rukometašica Borca

20.11.2022. | 19:25

Ženski rukometni klub Borac zabilježio je treću pobjedu u šampionatu Bosne i Hercegovine.

Banjalučanke su u subotu u okviru sedmog kola deklasirale ekipu Sloge 2013 iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja rezultatom 38:26 (18.11).

Već poslije prvih 30 minuta igre u dvorani “Borik” bilo je jasno da će “osice” upisati nove bodove s obzirom da je prednost banjalučke ekipe iznosila sedam golova.

U nastavku, izabranice Nikole Bijelića su dodatno pojačale gas i na kraju stigle do ubjedljive pobjede dvocifrenom razlikom od “plus 12”.

Kako piše “Mondo” poprtal, najzaslužnije za trijumf bile su Slađana Andrić sa sedam i Milana Railić sa pogotkom manje, dok je kod gošći prvo ime susreta bila Jasmina Osmanović sa sedam golova.