Ruski teniser slavi u Banjaluci: Robljov je prvi finalista Srpska opena

22.04.2023. | 15:44

Andrej Rubljov je još jednom pokazao da se nalazi u sjajnoj formi nakon osvajanja Monte Karla.

Ruski teniser plasirao se u finale turnira Srpska open gdje brani titulu osvojenu u Beogradu. Savladao je Aleksa Molčana sa 2:0 (6:2, 6:4).

Rubljov je bio sjajan u prvom setu. Odličan servis mu je donosio prednost, a uspio je da napravi brejkove u trećem i petom gemu.

Pokušavao je Slovak da se vrati imao je tri brejk lopte pri rezultatu 2:5. Međutim, Rubljov je u tim momentima pogađao, bio miran i osvojio je prvi set sa 6:2.

Sličan scenario viđen je i u drugom setu. Rubljov je rano stekao brejk prednosti. Molčan je tokom meča insistirao na udarcima u bekend stranu rivala, a u šestom gemu je došao do ribrejka i izjednačenja 3:3.

Drama je zatim nastavljena sa dva nova brejka. Slovak je zaigrao puno kvalitetnije i opuštenije i stvarao je sve veće probleme ali nije imao snage za preokret. Rubljov je nakon najdužeg gema u meču došao do brejka, a zatim i pobjede.

Rival u finalu biće mu pobjednik srpskog duela Dušan Lajović – Miomir Kecmanović.