
Rumun novi trener Intera: Vicešampion Evrope vratio bivšeg igrača u klub
05.06.2025. | 18:32Rumunski stručnjak Kristijan Kivu novi je trener Intera.
Novi trener Intera je Rumun Kristijan Kivu (44), legendarni defanzivac nerazura, osvajač Lige šampiona i aktuelni šef struke Parme. Prema informacijama dobro obaviještenog novinara Đanluke Di Marcija, Kivu će naslijediti Simonea Inzagija, koji je osjetio umor poslije još jednog poraza u finalu Lige šampiona i otišao u Al-Hilal kod Mitrovića i Milinković-Savića.
Kivu je bio dio nezaboravnog Interovog tima u sezoni 2009/10, kada je pod Žozeom Murinjom učestvovao u osvajanju “triplete” (trofeja Lige šampiona, Serije A i Kupa Italije), a saigrač mu je bio Dejan Stanković, legendarni srpski fudbaler i trener Spartak Moskve, sa kojim je Rumun i sada blizak prijatelj.
Kivu je zbog Stankovića dolazio u Srbiju i posjetio njegov kamp na Zlatiboru.
“Deki je moj dobar prijatelj. Poznajemo se dugi niz godina, prvo smo igrali jedan protiv drugog, a onda sam imao priliku da budem saigrač s njim u Interu. Od tada smo veoma bliski prijatelji. Deki je kao stariji brat za mene, počastvovan sam što sam njegov prijatelj, kao i što se nalazim ovdje i učestvujem u ovom divnom projekt”, rekao je na Stankovićevom kampu, na koji je dolazio nekoliko godina.
Stanković i Kivu igrali su zajedno u Interu šest godina, od Kivuovog dolaska 2007. godine iz Rome, pa do kraja karijere srpskog veziste 2013. godine. Nakon toga obojica su se posvetili trenerskom poslu.
Rumun godinama bio u Interovom sistemu
Prošao je Kristijan Kivu kroz sve etape trenerskog školovanja u Interu, radeći sa svim mladim kategorjiama. Od 2018. godine, kada je preuzeo Interovu ekipu igrača do 14 godina, a zaključno sa 2024, kada je završio trogodišnji rad sa U-19 selekcijom velikana.
Nakon toga Kivu je čekao i birao ponude za samostalni rad i dobio je šansu u Parmi. Prihvatio ju je 2024. godine i napravio pravi potez. Sa ekipom je sačuvao status člana Serije A i za sljedeću sezonu i uvjerio je Inter da je pravi izbor, prenosi Mondo.