Rukometašice pobjedom nad Angolom otvorila Svjetsko prvenstvo

30.11.2019. | 14:30

Rukometašice Srbije savladale su izabrani tim Angole rezultatom 32:25 u prvom meču Grupe A na Svjetskom prvenstvu u Japanu.

Rukometašice Srbije pobjedom protiv Angole 32:25 (16:12) u grupi A startovale su na Svjetskom prvenstvu u Japanu.

Srbija je u prvom poluvremenu uspjela da napravi prednost od četiri gola, ali je Angola početkom drugog dijela uzvratila zaigravši agresivnije.

Izabranice Ljubomira Obradovića tačku na meč stavile su u posljednjih deset minuta, kada su odličnim pristupom u ofanzivi i defanzivi došle do prve pobjede.

Veoma dobru partiju imala je Katarina Tomašević, koja je susret završila sa 13 odbrana.

Najefikasnija je bila Željka Nikolić sa sedam golova. Jelena Lavko postigla je pet, a Dijana Radojević i Jelena Trifunović stale su na po četiri pogotka.

U narednom kolu Srbija igra protiv Kube.