Rukometašice Borca lako protiv prijedorske Mire

07.12.2022. | 21:55

Rukometašice Borca trijumfovale su ove srijede nad prijedorskom Mirom rezultatom 35:29 u zaostaloj utakmici devetog kola Premijer lige BiH.

Ovaj meč trebalo je da bude odigran proteklog vikenda, ali je morao da bude odgođen zbog obaveza Banjalučanki na evropskoj sceni, odnosno spektakularnog prvog meča trećeg kola Evropskog kupa protiv Benfike, na kojem je oboren rekord po broju gledalaca na jednoj utakmici ovog takmičenja.

Nakon prvih trideset minuta, bilo je jasno da će “osice” na ovom meču stići do cijelog plijena. Prvo poluvrijeme završeno je prednošću Banjalučanki od devet golova, a do konačnog trijumfa najviše su stigle zahvaljujući Slađani Andrić, Ivani Bobić i Božani Ćutković, koje su postigle po šest golova, piše “Mondo” portal.

Kod gošći, Dragica Gligorević je uknjižila osam golova.

Prije odlaska na zimsku pauzu, Borac će odigrati još dva premijerligaška meča. Prvo će predstojećeg vikenda gostovati Ilidži, dok je za 17. decembar zakazan duel sa Krivajom.