Rukometaši Srbije poslije velike borbe savladali Bahrein

19.01.2019. | 23:40

Rukometaši Srbije savladali su u Kopenhagenu ekipu Bahreina, u utakmici za plasman od 17. do 20. mjesta na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj.

Rukometna reprezentacija Srbije savladala je u Kopenhagenu ekipu Bahreina sa 32:27 i u nedjelju će se boriti za 17. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Nemačkoj i Danskoj.

Izabranici Nenada Peruničići dugo su se mučili sa protivnikom, a odlučujuću prednost stekli su u posljednjih 10 minuta utakmice.

Bahrein je na poluvremenu vodio 17:15, a u nastavku je viđena veliak borba, ali i neki nesportski potezi ekipe iz Azije.

Ipak, kvalitet srpskih rukometaša došao je do izražaja u finišu meča, kada su dobrom odbranom i kontranapadima došli do pobjede, druge na šampionatu.

Za najboljeg igrač ameča izabran je Vanja Ilić, koji je postigao devet golova, dok je Stefan Vujić dodao pet, a Vorkapić i Radivojević po četiri.

U ekipi Bahreina istakao se Husain Alsajad sa dvet golova.

Srbija će se u nedjelju od 20.30 boriti za 17. mesto na šampionatu, a protivnik će biti bolji iz duela između Austrije i Argentine.