Rukometaši Hrvatske savladali Crnu Goru

09.01.2020. | 22:09

Reprezentacija Hrvatske je sjajnim drugim poluvremenom došla do pobjede nad Crnom Gorom 27:21 u prvom kolu grupe A na Evropskom prvenstvu.

Crna Gora je u prvom poluvremenu pružila odličan otpor, bila čak i u prednosti, ali se u nastavku sve raspalo. Od rezultata 14:13, Hrvatska je krenula u veliki preokret. Odlično su riješavali sve situacije pred golom protivnika, dok Crna Gora nije uspjevala ništa da pogodi.

Loš napad je omogućio ekipi Line Červara da sa nekoliko serija stekne veliku prednost i na kraju slavi ubjedljiv trijumf.

Najefikasniji u pojedničkom timu bio je Luka Cindrić sa šest golova, dok su po četiri dali Marino Marić i Zlatko Horvat. Kod Crnogoraca je Nemanja Grbović postigao šest golova.