Rukometaši Borca upisali novu pobjedu: Leotar pao u “Boriku”

01.04.2022. | 22:10

Krupnim koracima rukometaši Borca m:tel gaze ka novoj tituli šampiona u Premijer ligi BiH.

Banjalučani su večeras pred svojim navijačima u “Boriku” slavili protiv Leotara 27:20 (19:10), te tako stigli do 16. trijumfa na 19 mečeva (tri remija). “Crveno-plavi” sada imaju velikih osam bodova prednosti ispred tuzlanske Slobode.

Tokom cijelog meča tim Mirka Mikića bio je nadmoćniji, a već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će upisati ubjedljivu pobjedu. Rezultat nakon prvih 30 minuta glasio je 19:10.

Na kraju su gosti iz Trebinja uspjeli malo da ublaže poraz, ne i da ga izbjegnu, pa su u Banjaluci prekinuli lijepu seriju od četiri uzastopna slavlja, od čega tri u gostima.

Aleksandar Mićićević bio je najefikasniji na meču sa sedam golova, Luka Knežević i Luka Perić postigli su po šest, a Miloš Nježić pet golova, dok je golman Slađan Subotić sakupio deset uspješnih intervencija. U poraženom timu Aleksandar Milojević bio je najraspoloženiji, te je susret okočao sa četiri gola, piše “Mondo” portal.

U narednom kolu rukometaši Borca m:tel imaće teško gostovanje Krivaji u Zavidovićima.