Rukometaši Borca produžili niz na sedam

27.02.2019. | 20:55

Rukometaši Borca nastavili su seriju impresivnih rezultata pošto su savladali Slogu iz Gornjeg Vakufa rezultatom 26:24.

Uz podršku “lešinara”, Banjalučani su produžili trijumfalnu ligašku seriju na sedam utakmica. Ovom vrijedi dodati da su “crveno-plavi” nastupili bez Dejana Unčanina, Gorana Daničića i Đorđa Čelića, ali ih to nije spriječilo da upišu desetu pobjedu u posljednjih 11 takmičarskih duela.

Domaći su dobro počeli meč. Na startu su poveli 3:1, nedugo potom imali i 5:3, 7:5, ali nisu uspjeli da se “odlijepe”. Pri rezultatu 7:5 prokockali su dva napada, za šta su kažnjeni.

“Žilavi” gosti su pokazali da nisu slučajno trijumfovali u prvom odmjeravanju snaga. Ubrzo su uhvatili korak pa smo u većem dijelu prvog dijela u “Boriku” gledali rezultatsku “klackalicu” uz pregršt izjednačenja.

Bilo je 7:7, 8:8, 9:9, 10:10, 11:11 i 12:12, koliko je glasio rezultat nakon 30 minuta igre.

“Crveno-plavi” su furiozno otvorili drugi dio susreta. Na krilima Miloša Nježića i Milana Dakića nastavak su otvorili serijom 3:0 i tako udarili temelje pobjede. Nakon što je Srđan Mijatović pogodio metu, Borac je prvi put stekao četiri gola viška (17:13).

“Plus četiri” bilo je i u 52. minutu (23:19) nakon čega je Sloga zaprijetila. Mini-serijom je prišla na 21:23, zatim i na 24:25. Pa ipak, učenici Mirka Mikića u završnici nisu dozvolili iznenađenje. Uz manje probleme su sačuvali su prednost i tako upisali sedmu uzastopnu ligašku pobjedu.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Nježić, strijelac 10 pogodaka. Dakić je postigao pet golova, a Bojan Ljubišić upisao 12 odbrana.

Izvor:(SrpskaCafe)