Rukometaši Borca poraženi u Ljubuškom

09.05.2021. | 20:29

Rukometaši Borca poraženi su danas u Ljubuškom od Izviđača rezultatom 30:26 u derbiju proljećnog dijela šampionata, čime su se, tri kola prije kraja, znatno udaljili od odbrane titule…

Crveno-plavi pred posljednjih 180 minuta kasne dva boda za ”skautima”, koji imaju bolji međusobni omjer (prvi meč u Boriku završen pobjedom Borca rezultatom 24:23), pa je Borcu za titulu potrebno da trijumfuje u posljednje tri utakmice (protiv Sloge iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja i Konjuha u Boriku, te dobojske Sloge na gostovanju), dok, sa druge strane, Izviđač u isto vrijeme smije da upiše maksimalno jedan trijumf do kraja sezone.

Prvih 15-ak minuta pripalo je domaćima, koji su poveli sa 7:3, Borac se vratio do 24. minuta, došavši na 9:9, a potom u drugom poluvremenu, od 13:11 na kraju prvog dijela sjajnom serijom 2:9 došao do plus pet (15:20) u 41. minutu.

Imali su izabranici Veselina Vujovića tada sve u svojim rukama, ali su do kraja meča odigrali veoma loše. Dozvolili su rivalu da postigne čak 15 golova do kraja, a poentirali su samo šest puta, za konačnih 30:26 i veliki korak Ljubušaka ka tronu.