Rukometaši Borca pobjedom osigurali jesenju titulu!

04.12.2021. | 21:46

Borac m:tel je trijumfovao na “vrućem” terenu i dva kola prije kraja osigurao jesenju titulu!

Trebinjski Leotar je poražen večeras u Živinicama od Konjuha rezultatom 27:25, što je Borac m:tel iskoristio i već večeras ovjerio osvajanje jesenje titule!

GRAČANICA – BORAC M:TEL 21:22

Uz čvrstu i agresivnu odbranu, domaći su u 12. minutu stekli prednost od dva gola (5:3), mada su i ranije propustili par prilika da dođu do plus dva.

U tim trenucima je trener Banjalučana Mirko Mikić zatražio minut odmora, što je odmah dalo rezultat. Odmah potom je Borac m:tel prvi put vezao dva gola, pogodili su Miloš Nježić i Nikola Malivojević, dok je pogotkom Vlade Draganića u 17. minutu banjalučki premijerligaš prvi put poveo (5:6).

I onda, sjajna serija Borca!

Golovima Aleksandra Milićevića, pomenutog Draganića i Luke Perića, crveno-plavi su u 27. minutu stekli prednost od četiri gola (6:10), koliko je bilo i na isteku posljednjeg minuta.

Borac je u 42. minutu došao do prednosti od šest golova (8:14), ali se tim Damira Doborca nije predavao, pa je u 58. minutu došao do egala (21:22), piše “Mondo” portal.

Dvadesetsekundi prije kraja Banjalučani su pogotkom Nikole Malivojevića došli do 21:22, a onda domaći nakon “cepelina” nisu uspjeli da zatresu mrežu u preostalom vremenu.

Rezultati 13.kola: Izviđač-Krivaja 48:32, Bosna (V) –Vogošća 29:25, Maglaj –Sloga GV/U 26:26, Gračanica – Borac Mtel 21:22, Konjuh –Leotar 27:25, Gradačac – Bosna (S) 26:24. Sloboda – Iskra 36:27, Slobodna ekipa Sloga Doboj.

Oznake: Pobjeda, RK Borac