Rukometaši Borca novom pobjedom napravili odličnu uvertiru za duel sa Besom u Evropskom kupu

13.10.2021. | 22:21

Predvođeni raspoloženim Lukom Kneževićem Banjalučani su sa ubjedljivih 30:22 savladali Bosnu u Sarajevu i tako zadržali maksimalan učinak u novoj sezonui Premijer lige BIH za rukometaše.

Petnaest golova u prvom i još toliko u drugom poluvremenu bilo je dovoljno ekipi Mirka Mikića da upiše četvrtu pobjedu na isto toliko mečeva ove sezone.

Nakon egala u uvodnim minutama utakmice Borac se odvojio na 7:4, potom i na 13:8, a do kraja prvog dijela igre povisio je i na šest golova prednosti 15:9.

Isti odnos snaga gledali smo u i drugom poluvremenu u kojem Srajlije nisu uspjevale da se približe, naprotiv prednost crveno-plavih rasla je sve do konačnih 30:22, piše “Mondo” portal.

Najzaslužniji za trijumf Borca bio je Luka Knežević sa sedam golova, a Perić i Draganić su dodali po pet.
Kod domaćih Toromanović je bio najefikasniji sa četiri gola.

Oznake: Prvenstvo, RK Borac